Sales Executive - Security & IT Infrastructure

ARANCIA TELCOM NETWORK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Senior Sales Executive presupune dezvoltarea, managementul si implementarea de noi procese de vanzari si parteneriate cu scopul de a mentine si dezvolta portofoliul de clienti in zona de Networking (proiectare, instalare si intretinere sisteme de curenti slabi:voce-date, antiincendiu, antiefractie, control acces, CCTV, CATV, sonorizare, videointerfonie, videoconferinta, etc.). Jobul se adreseaza vanzatorilor cu experienta si nu umai in zona de infrastructura hardware si facility management oferind ocazia dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie solida si de incredere cu peste 10 ani de experienta in piata de IT.

CERINTE

Senior Sales Executive de succes va trebui sa:

- dezvolte portofoliului de clienti pentru divizia de Networking
- gestioneze intregul flux de vanzare: ofertare, negociere, vanzare
- genereze lead-uri si sa propuna strategii de abordare a clientilor
- urmareasca piata si ofertele concurentei definind strategii si noi modalitati de abordare a pietei
- colaboreze permanent cu Business Managerul pentru definirea si implementarea strategiei de vanzari
- colaboreze cu Project Managerul in realizarea ofertei si implementarea solutiei la client

Profilul Senior Sales Executive :
- studii superioare finalizate ( de preferat )
- cunostinte privind piata de Infrastructura si Securitate (solutii de interconectare - sisteme cablare structurate, instalatii electrice, LAN/WAN, sisteme de comunicatii; solutii de securitate si management al cladirilor) ( avantaj )
- abilitatea de a dezvolta un portofoliu de client
- abilitatea de a face fata cu succes unor responsabilitati si activitati variate
- orientat catre client si motivat de succes
- permis de conducere categoria B
- disponibilitate pentru calatorii in interes de serviciu

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix
- Telefon de servici
- Comisioane

Arancia Telecom Network a aparut in anul 2003 si obiectivul principal e multumirea clientului si mentinerea pe piata cu o calitate ridicata a serviciilor, sustinuta de un pret rezonabil. Serviciile Arancia acopera majoritatea necesitatilor, fiind capabile sa multumeasca atat firmele cat si persoanele fizice care doresc:

Linii de telefonie SIP
Numere internationale in Romania
Servicii de backup de date
Centrale telefonice analogice si digitale - Siemens / Panasonic
Centrale SIP - Enerprise HD VOIP 4000
Executia de retele CAT 5 si CAT 6
Executia de retele Wireless si FO
Service si intretinere calculatoare
Sisteme de supraveghere
Servicii de suprataxare telefonice pentru informatii / contract
Servicii de Call-Back
Sisteme avertizare incendiu
Control acces / pontaj