Sales Consultant

MasterCall

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza si vinde serviciile companiei
- Contacteaza clientii directi din portofoliu sau potentialii clienti directi in vederea prezentarii produselor si serviciilor si incheierii de contracte cu acestia
- Gestioneaza contractele cu clientii directi conform procedurilor si se asigura de incasarea contravalorii acestora
- Dezvolta baza de clienti prin prospectarea continua a pietei; mentine in ordine si actualizeaza baza clientilor din portofoliu
- Atinge target-urile de vanzari de care raspunde prin vanzarea catre clientii directi din portofoliu alocati conform procedurilor interne
- Elaboreaza si propune catre conducerea departamentului proiecte speciale
- Monitorizeaza concurenta si propune actiuni in confomitate cu rezultatele obtinute
- Participa activ la culegerea de informatii despre activitatile de marketing ale clientilor din portofoliu si le utilizeaza in vederea cresterii performantelor
- Ofera servicii post vanzare: mentinerea unor relatii de parteneriat cu fiecare client din portofoliul propriu; contractarea telefonica a clientilor in vederea recuperarii debitelor restante

CERINTE

- Experienta similara minim 1 an
- Studii medii
- Cunostinte de limba engleza (nivel mediu)
- Abilitati excelente de prezentare si negociere
- Capacitate de exprimare fluenta si coerenta
- Spirit de echipa si initiativa
- Capacitatea de valorificare a oportunitatilor de vanzare
- Orientare spre client
- Perseverenta in atingerea obiectivelor stabilite
- Pachet MS Office

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial compus din parte fixa si comision
Diferite beneficii si bonusuri acordate in functie de performante