Responsabil SSM

AUCHAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea evaluarii riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala
Asigurarea auditarii securitatii si sanatatii in munca la nivelul unitatii si sa stabileasca nivelul de securitate
Participarea si acordarea avizului la angajarea personalului
Asigurarea evaluarii cunostintelor dobandite in procesul de instruire prin examene, teste, etc
Elaborarea listei cu dotarea personalului cu echipamente individuale de protectie si de lucru
Cercetarea accidentelor de munca si tinerea evidentei acestora
Colaborarea cu serviciul medical in fundamentarea programului de masuri de protectie a muncii
Controlul, pe baza programului de activitate, a tuturor locurilor de munca in scopul prevenirii accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale
Instruirea si informarea salariatilor in domeniul protectiei muncii

CERINTE

Experienta intr-o pozitie similara - minim 3 ani
Atestat de protectia muncii valabil, conditie obligatorie
Cunostiinte solide legislative privind protectia muncii si PSI
Cunostinte PC (MS Offoce : Word, Excel)
Persoana responsabila ,autonoma,cu initiativa

BENEFICII OFERITE

Formare adaptata postului
Mediu de lucru dinamic si motivat
Posibilitatea dezvoltarii profesionale
Pachet salarial motivant

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 12 tari pe 3 continente si reunind mai mult de 210.000 de colaboratori. In cei peste 50 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa Auchan Romania, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.