Responsabil serviciu aprovizionare

GPV ROMANIA GROUPE

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Determinarea necesarului lunar de materii prime si consumabile, pe baza planului de productie
-Prospectarea pietii si identificarea de noi furnizori; stabilirea de contacte; solicitarea de materiale de prezentare
-Negocierea si modificarea contractelor cu furnizorii importanti de materiale
-Organizarea importurilor
-Monitorizarea efectuarii platilor catre furnizori si confirmarea platilor cu acestia
-Monitorizarea continua a nivelului stocurilor de materii prime si consumabile;
-Organizarea importurilor de produse finite necesare pietii interne (contactare transportatori externi, negociere pret, urmarire livrare, urmarire plata transport)
-Negocierea tarifelor si conditiilor de livrare si de plata cu furnizorii de servicii interni si externi (tipografii, transportatori, curieri, alti prestatori de servicii)

CERINTE

Experienta minim 3 ani intr-o pozitie ce presupune planificarea activitatii de aprovizionare.
Experienta anterioara in domeniul productie -constituie avantaj.

Cunostinte operare PC: MS Office, Outlook. Cunostinte SAP - modul Material Management- constituie avantaj.
Cunostinte franceza / engleza- nivel avansat.

Abilitati de coordonare a personalului din subordine.
Abilitati de planificare si organizare a operatiilor si activitatilor.

GPV GROUPE, cu filiale in 14 tari europene, este unul dintre cei mai mari producatori de plicuri si furnizori de servicii conexe, fiind printre liderii europeni din acest domeniu.
In Romania, GPV activeaza din anul 1996, avand o moderna fabrica in Cluj- Napoca si birouri de reprezentanta in Bucuresti, Iasi si Timisoara.