Responsabil Regional Clienti Strategici VIP

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Initiaza si gestioneaza relatia cu clientii strategici si prospectii VIP persoane fizice
Promoveaza si personalizeaza produsele si serviciile bancii in concordanta cu cerintele clientilor vizati
Asigura vanzarea produselor si serviciilor bancare portofoliului de clienti si prospecti
Monitorizeaza portofoliul de clienti din punct de vedere calitativ bancii si cantitativ (urmarirea planului de vanzari si a targetului alocat; propuneri de imbunatatire a produselor si serviciilor existente in vederea cresterii profitabilitatii si competitivitatii acestora)
Intocmeste rapoartari periodice sau specifice

CERINTE

Studii superioare
Minim 2 ani experienta in vanzari (preferabil, produse financiar-bancare si/sau produse si servicii premium)
Minim 1 an experienta specifica (relationship management /brokerage /vanzari pe piete financiare)
Cunostinte generale si interes demonstrat catre domenii diverse din zona financiara
Preferabil, experienta in relationarea cu clienti strategici
Abilitati deosebite de comunicare si relationare interpersonala
Orientare excelenta catre client
Orientare foarte buna catre actiune si catre rezultate
Abilitati de rezolvare a problemelor
Cunostinte bune de operare PC
Foarte buna comunicare in limba engleza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza.
Pachet consistent de beneficii.
Oportunitati reale de dezvoltare profesionala.

Raiffeisen Bank este un partener pe termen lung pentru toti clientii sai, oferind o gama completa de servicii financiare la standarde inalte si generand o rentabilitate peste medie a capitalului propriu.