Responsabil operatiuni logistice

VALTEC HUMAN RESOURCES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcina principala a responsabilului operatiuni logistice este gestionarea activitatii unui department logistic (receptie, operare, depozitare, livrare marfa)
Printre principalele responsabilitati se numara:
Organizarea livrarii marfurilor, conform comenzilor primite;
Intocmirea si urmarirea realizarii graficelor de livrari, comunicarea planificarii de transport si a eventualelor probleme ce pot aparea la comenzile programate;
Lansarea comenzilor de transport;
Pregatirea documentelor necesare transportului de marfa;
Realizarea si supervizarea operatiunilor vamale in colaborare cu comisionarul vamal;
Verificarea calitatii produselor la livrare;
Optimizarea utilizarii spatiului de depozitare si a costurilor departamentului;
Elaborarea rapoartelor de activitate si prognoza cheltuielilor aferente;
Intocmirea de bugete si analize periodice;
Colaborarea cu departamentele companiei in vederea realizarii obiectivelor stabilite.
De asemenea, alte responsabilitati sunt extinderea retelei actuale de colaboratori interni si internationali precum si supervizarea manipularii marfurilor.

CERINTE

Experienta in domeniul logistic - min. 3 ani;
Experienta in domeniul transportului intra si extracomunitar;
Cunostinte temeinice de legislatie vamala;
Cunostinte utilizare PC- Word, Excel
Cunoasterea exelenta a limbii engleze - citit, scris, vorbit (criteriu obligatoriu)
Cunoasterea altor limbi de circulatie internationala constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Te afli in cautarea unui loc de munca sau doresti o schimbare in cariera?
Noi iti oferim:
- sansa de a te alatura unei echipe tinere de specialisti
- un mediu de lucru placut, profesional si orientat spre rezultat
- oportunitati de dezvoltare personala si profesionala
Firma Valtec Human Resources este specializata in recrutare, selectie si leasing de personal.