Responsabil financiar-administrativ

Commodo - Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Denumirea postului: Responsabil financiar-administrativ

Companie tânără de IT din Cluj caută o persoană bine organizată pentru a ține sub observație intrările și ieșirile din bugetul firmei, dar și pentru a întocmi documente de contabilitate primară și contracte. Ca oportunitate de dezvoltare profesională, se oferă viitorului angajat, după o perioadă, posibilitatea de a activa în domeniul atragerii de capital pentru companie.

Atribuții:
-monitorizarea continuă a fluxul de numerar/cash-flow-ului
-semnalarea din timp a deficitului bugetar/lipsei de lichidități
-colectarea și furnizarea de date, inclusiv de indicatori economico-financiari
-contabilitate primară
-folosirea unui sistem automatizat de facturare aflat în curs de dezvoltare și participare la dezvortarea sa
-întocmirea de contracte după un model predefinit cu clienți și furnizori
-comunicarea documentelor către client
-prezentarea sugestiilor de îmbunătățire a modului în care își desfășoară munca și implementarea sau participarea la implementarea lor, odată ce sugestiile au fost aprobate

CERINTE

Cerințele postului:
-studii superioare în domeniul economic și/sau al afacerilor
-experiență cu fluxul de numerar/cash-flow-ul
-(preferabil, dar nu obligatoriu) experiență pe un post similar într-o firmă de IT

Personalitate:
-pozitivă
-organizată
-asertivă
-prezență plăcută

În cazul în care vă consideraţi potrivit(ă) postului de față, vă încurajăm să vă trimiteţi CV-ul la adresa de email a firmei de recrutare: office@commodo.ro. Termenul limită nominal de considerare a candidaturilor este 5 octombrie 2016, dar noi vă încurajăm să trimiteţi CV-ul cât mai repede pentru că CV-urile vor fi evaluate la scurt timp după ce au fost primite și citite. În plus, dacă doriţi să fiţi contactat(ă) în cazul în care candidatura dumneavoastra nu va avea ca efect angajarea, vă rugăm să menţionaţi acest lucru în email-ul trimis; apoi, dacă este cazul unui refuz, vom reveni cu un refuz motivat.

Commodo se bucură de o experienta de peste 15 ani pe piata consultantei din Transilvania.