Reprezentant Vanzari (Zona Ardeal)

PRO INVEST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Realizeaza cifra de afaceri şi profitul din vânzări, urmareste cresterea cotei de piata si a volumului de vânzări în zona de acoperire.
2. Identificarea de noi canale de vanzare.
3. Planifica, organizeaza si isi administreaza munca dupa standardele companiei referitoare la traseul zilnic, clasificarea vizitelor, raportul zilnic de activitate, etc.
4. Urmareste derularea contractelor incheiate cu clientii distribuitorilor si a contractelor directe ale companiei.
5. Identifica si abordeaza clienti noi si mentine o relatie profesionala cu clientii existenti, respectand politica comerciala a companiei.
6. Monitorizeaza colaborarea cu clientii cheie ai distribuitorilor si ai companiei. .
7. Monitorizarea activităţii de vânzăre, merchandising si incasare în zona de acoperire (activitatea agenţilor de vânzări ai distribuitorului, relaţia cu clienţii distributorului, vânzarea în magazine, relatia cu clientii directi ai companiei, etc.).
8. Implementeaza si urmareste aplicarea politicii de merchandising efectuat de agentii distribuitorului.

CERINTE

Domiciliul (de preferat) in jud. Cluj.
Experienta de minim 3 ani in vanzari si minim 1 an pe un post similar.
Permis de conducere categoria B (minim 4 ani).
Cunostinte de operare pe calculator.
Foarte bune abilitati de organizare, comunicare si negociere.
Persoana tenace si prezentabila; energica si cu atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant.
- Telefon, palm.
- Masina de serviciu.

PRO INVEST si-a inceput activitatea in 1998 ca distribuitor de etansanti siliconici, izolanti si spuma poliuretanica.
Din 2007 trendul de crestere al firmei s-a amplificat foarte mult prin lansarea pe piata a marcii proprii de etansanti siliconici si spuma poliuretanica: SUPER PRO, compania avand ca obiectiv dezvoltarea unei retele nationale de distributie.
De semenea, firma detine contracte de distributie cu marii producatori de anvelope, drept pentru care, din anul 2009, activitatea firmei se diversifica, prin deschiderea a doua service-uri de roti.