Reprezentant vanzari - servicii ITC

ByteDesign

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune:

vanzarea consultativa de solutii IT&C
identificarea si contactarea clientilor potentiali
mentinerea si actualizarea bazei de date de clienti
elaborarea ofertei comerciale pe baza solutiei tehnice
negocierea conditiilor si elaborarea propunerii de contract
finalizarea vanzarii si asistarea clientului in perioada post vanzare

CERINTE

Ar trebui sa sti:

sa VINZI produse sau servicii
sa inveti rapid lucruri noi

Ar trebui sa fi:

absolvent sau in curs de finalizare a studiilor superioare
interesat si/sau cu cunostinte temeinice in domeniul IT&C
bun comunicator si sa intelegi rapid nevoile clientilor (formulate sau nu)
bun cunoscator al pietei business din Cluj
bun in a negocia si a incheia contracte
cunoscator la nivel minim conversational al limbii engleze

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

training de vanzari (teoretic)
Indrumare prin vizite asistate la clienti (partea practica a cursului de vanzari)
pachet salarial corelat cu performanta
telefon, laptop pentru desfasurarea activitatii

Alte detalii vor fi discutate pe larg in cadrul unui interviu.
Aplicati pe pagina noastra web la categoria contact/cariere.

Furnizor de servicii integrate pentru IT&C; consultanta, implementare, mentenanta.