Reprezentant vanzari prin telefon

SC PharmaFarm SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-realizarea activitatii de vanzare prin telefon, cu indeplinirea lunara a obiectivelor de vanzari si incasari(relatia cu farmaciile)
- urmarirea platilor si programarea clientilor alocati pentru efectuarea acestora;
- alocarea si garantarea creditelor comerciale acordate clientilor;
- mentinerea unor relatii excelente cu clientii existenti si atragerea de noi colaboratori prin activitati de promovare;
- intocmirea rapoartelor lunare privind vanzarile, incasarile si soldurile
- desfasurarea campaniilor promotionale conform politicii Pharmafarm;

CERINTE

- experienta in vanzari call-center minimum 1 an; (constituie avantaj experienta in vanzari produse farmaceutice)
- orientare spre client;
- excelente abilitati de relationare si, comunicare;
- abilitati de organizare si planificare;
- abilitati de gestionare cu tact si diplomatie a situatiilor neprevazute
- operare PC - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Salar fix+ bonusuri corelate cu indicatorii de performanta

Companie de import şi distribuţie produse farmaceutice si parafarmaceutice, PharmaFarm SA, membră a grupului Gedeon Richter România S.A, este distribuitor farma cu acoperire naţională Pharmafarm SA detine un centru logistic situat in Corunca-Mures si opt depozite regionale in oraşele Baia Mare, Cluj Napoca, Timişoara, Bucureşti, Craiova, Brăila, Constanţa, Iaşi.
Obiectul principal de activitate il constituie distributia si achizitia de produse farmaceutice si parafarmaceutice de la furnizori nationali si internationali.