REPREZENTANT VANZARI PIESE PT CAMIOANE

SKUBA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-promoveaza produsele si serviciile SKUBA ROMANIA
- acorda consultanta clientilor in ceea ce priveste comercializarea si caracteristicile produselor
- negociaza conditii de livrare, termene de plata, felul platii, frecventa vizitelor si alte servicii, respectand standardele stabilite de companie
- negociaza contracte de vanzare – cumparare si acorda consultanta clientilor in vederea rezolvarii tuturor problemelor acestora
- urmareste incasarea la termen a contravalorii marfurilor, conform politicii comerciale a companiei
- implementeaza noi strategii de vanzari stabilite in proiectele firmei
- intocmeste corect si transmite in timp util toate rapoartele specifice activitatii

CERINTE

- Experienta profesionala in industrie sau in domeniul pieselor pentru camioane si remorci;
- Buna cunoastere a pietei locale;
- Abilitatea de a stabili si a mentine relatii de afaceri stranse cu partenerii, de a genera preferinta in raport cu competitorii;
- Abilitati de negociere;
- Cunoasterea si monitorizarea competitiei;
- Abilitati de prezentare si comunicare;

Experienta in managementul vanzarilor:
- clienti potentiali, modalitati de abordare
- identificarea nevoilor si traducerea acestora in termenii comerciali potriviti in materie de preturi, discount-uri, termene de plata si limite de credit
- colectarea eficienta a debitelor
- largirea permanenta a protofoliului de clienti activi

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, corelat cu performantele, mediu de lucru profesional, toate instrumentele necesare activitatii;

Cunoscut la nivel European, Grupul Skuba (http://www.skuba.biz) activeaza in industria camioanelor si a pieselor de schimb pentru acestea. Skuba controleaza 20 de companii in tari ca Lituania, Latvia, Estonia, Finlanda, Polonia, Rusia, Bielorusia, Ungaria si Romania, cu peste 600 de angajati in aceste tari.