Reprezentant Vanzari

IntegraHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital privat roman aflata in proces de dezvoltare, avand ca obiect de activitate comercializarea de produse si echipamente de uz industrial.

Responsabilitati:

- Isi insuseste politica de vanzari si se documenteaza cu privire la produsele comercializate;

- Creeaza, dezvolta si mentine relatiile cu clientii companiei din zona alocata;

- Prospecteaza piata, identifica noi oportunitati comerciale;

- Contacteaza potentialii clienti prin surse proprii si surse oferite de catre companie;

- Promoveaza catre clienti produsele companiei – furtunuri hidraulice, furtunuri industriale, scule pneumatice si hidraulice, sisteme si echipamente de ancorare, diverse accesorii etc.;

- Prezinta si negociaza ofertele;

- Incheie contracte pe care le gestioneaza pana la finalizarea lor prin incasarea platii finale;

- Ofera consultanta tehnica specializata in legatura cu produsele companiei;

- Intocmeste rapoarte de vanzari saptamanal, pentru actualizarea informatiilor din baza de date.

CERINTE

Cerinte:

- Studii tehnice (studiile superioare tehnice reprezinta un avantaj);

- Minim 3 ani experienta RELEVANTA in vanzari tehnice;

- Preferabil experienta in vanzarea de produse similare celor descrise mai sus;

- Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational;

- Cunostinte de operare PC (in special Microsoft Office) la un nivel avansat;

- Persoana responsabila si implicata, cu simt al responsabilitatii si atentie la detalii;

- Permis de conducere cat. B valid.

DESCRIEREA FIRMEI

IntegraHR - dedicat oamenilor
Suntem o echipa de specialisti cu 5 ani experienta in domeniu - dedicata dezvoltarii companiilor partenerilor nostri prin oferirea de servicii de resurse umane care sa sprijine managementul si angajatii in atingerea obiectivelor si performantelor dorite.

www.integrahr.ro