Reprezentant vanzari - 2 posturi

SC PDA MOTORS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de atingerea target-urilor de vanzari pentru produsul alocat: AMW( autovehicule de agrement ATV- uri, go - kart - uri, Scootere);
- cunoasterea pietei;
- promovarea produselor companiei catre clienti si asigurarea consultantei specifice;
- urmarirea desfasurarii contractelor, respectiv termenele de plata, de livrare etc.;
- realizarea rapoartelor zilnice de activitate, precum si a altor documente rezultate in urma desfasurarii activitatii specifice.

CERINTE

Profil Personal Cautat :
- persoana dinamica, motivata, cu initiativa
- pasionata de vehicule motorizate
- cunostinte mecanice in domeniul auto constituie un avantaj
- cunostinte de marketing / promovare constituie un avantaj

Cerinte:
- studii superioare sau medii;
- experienta pe un post similar minim 1 an;
- abilitati de operare PC (pachetul Microsoft Office, Outlook, navigare internet );
- cunostinte limba Engleza – obligatoriu
( scris, citit, vorbit);
- cunoasterea unei alte limbi straine reprezinta un avantaj;
- disponibilitate la deplasari in teren, min 50% din timpul de lucru;
- orientare catre client, bune aptitudini de comunicare;
- abilitati bune de negociere;

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea de a lucra intr-un mediu placut si profesionist;
- pachet salarial atractiv;
- masina si telefon de serviciu.

SC SC PDA MOTORS SRL, a fost infiintata in anul 2005, de catre Aurelian Panc.
Capitalul social total este de 4.5 milioane euro.
Sediul social este amplasat in Zalau, jud. Salaj, pe strada Bulevardul Mihai Viteazu, nr. 18.
In cursul anului 2007 a fost deschis punctul de lucru din Cluj - Napoca.
In urma incheierii contractului de dealer, la nivel national, cu grupul LDV si AMW MOTOR din Marea Britanie, comercializam autoutilitare, ATV-uri , buggy-uri si alte autovehicole de agrement.
In 6 martie, anul curent, PDA MOTORS a incheiat un contract cu producatorul polonez de autocare si autobuze, marca SOLBUS.
Principalul nostru obiect de activitate este comercializarea de autoturisme,autocare, autobuze, piese si accesorii.
PDA MOTORS incearca sa aduca un plus de rafinament, performanta si siguranta clientilor sai.
Relatiile si succesul se construiesc in timp, de aceea informarea si sprijinirea constanta a clientilor constituie un punct important in cadrul relatiei pe care dorim sa o construim.
Produsele noastre create pentru cele mai puternice cerinte, se disting printr-o calitate superioara, pret accesibil, unicitate.
Pentru a imbunatati si dezvolta serviciile oferite, pastram o legatura stransa cu furnizorii.