Reprezentant Vânzări - WHOLESALES

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prospectează permanent piaţa pentru identificarea de noi clienţi şi pentru creşterea cotei de piaţă a serviciilor şi produselor companiei.
• Dezvoltarea şi implementarea strategiei de vânzări a companiei în vederea creşterii business-ului
• Comercializează şi promovează pachete de comunicaţii voce şi date business integrate către operatorii naţionali de comunicaţii electronice licenţiaţi de către ANC;
• Constituie punctul de contact pentru relaţii bilaterale cu operatorii naţionali, adună toate datele referitoare la partener, comunică în mod constant cu departamentele tehnice, IT, reglementări şi management;
• Întocmeşte şi actualizează fişele de clienţi şi rapoartele periodice;
• Comunică persoanelor abilitate problemele partenerilor legate de domeniile comercial/ tehnic/ legal/ facturare, urmăreşte evoluţia şi raportează din nou operatorului partener, contribuind astfel la rezolvarea reclamaţiilor legate de facturi, nepotriviri, medii, plăţi, raportări defecţiuni, calitatea serviciului.
• Efectuează analize de piaţă pentru a identifica noile posibile relaţii din regiunea sau portofoliul de care răspunde, pentru a întări şi îmbunătăţi poziţia Romtelecom pe piaţa de telecomunicaţii regională/ globală de wholesale.

CERINTE

• Absolvent de facultate: tehnic (electronică, telecomunicaţii, cibernetică, automatizări, calculatoare) sau comercial, economie/finanţe
• Minim 2 ani experienţă în domeniul comercial – vânzări şi peste 3 ani în sectorul IT/Telecom;
• Limba Engleza – nivel bun
• Abilităţi excelente de negociere, comunicare şi convingere
• Încredere în propriile forţe, spirit de echipă
• Persoană serioasă, determinată şi ambiţioasă
• Disponibilitate de a călători
• Carnet de conducere categoria B fără incidente.

Numai candidaţii selectaţi vor fi contactaţi.

BENEFICII OFERITE

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...