REPREZENTANT TELESALES

Happy People HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica oportunitatile de vanzare, persoanele de decizie si modul in care se ia decizia de achizitie;
Contacteaza telefonic potentialii clienti si identifica, in cadrul apelului telefonic, nevoile reale ale clientului cu scopul de a propune o intalnire cu agentul din tereb
Inregistreaza in baza de date rezultatele apelului telefonic efectuat si actiunile viitoare in legatura cu clientul respectiv;
Preia cererile de oferta sau informatii in conformitate cu procedurile
Furnizeaza clientilor informatiile necesare/ solicitate intr-un mod profesional;
Intocmeste rapoarte zilnice catre superiorul direct cuprinzand: discutiile avute, obiectivul propus pentru cele programate, realizare obiectiv, discutii programate pentru urmatoarea zi, obiectiv pentru discutiile programate.

CERINTE

Studii superioare in curs sau finalizate;
Cunoasterea limbii engleze; cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj;
Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint;
Cunostinte generale de Internet;
Orientare catre client;
Planificare si actiune strategica;
Construirea si valorificarea talentului;
Orientare catre rezultat;
Abilitatea de a-i inspira si motiva pe ceilalti;
Abilitati de lucru in colaborare si influentarea celorlalti;
Adaptabilitate si suport in schimbare;
Abilitatea de autoevaluare si continua perfectionare;
Creativitate si inovatie.

BENEFICII OFERITE

- salar fix
- comision vanzari
-contract pe perioada nedeterminata
- bonusuri in functie de performanta
-posibilitati reale de promovare.

Happy People HR este o firma de resurse umane, înfiinţată în Cluj-Napoca, orientata in principal pe recrutarea si selectia de personal.

Serviciile oferite sunt personalizate si adaptate specificului si culturii organizationale ale fiecarui client in parte, instrumentele si tehnicile folosite sunt in scopul identificarii celei mai potrivite persoane pentru postul oferit, sunt diferite in functie de cerintele postului pentru care se realizeaza recrutarea si selectia.

Candidatii nostri au atitudinea potrivita, abilitatile tehnice necesare performantei si acelasi set de valori cu cel al companiei pentru care ii propunem. Scopul nostru este acela de a ajuta companiile in indeplinirea obiectivelor strategice pe care si le-au propus pe termen lung, asigurandu-le accesul la cei mai potriviti candidati.

"Oamenii dau valoare unei companii!"