Reprezentant medical

SC MOLD DENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prezentarea si promovarea produselor si serviciilor companiei .
• Contactarea clienţilor potentiali cărora le prezintă produsele şi serviciile companiei
• Planificarea si efectuarea vizitelor la clientii actuali ai companiei si la cei potentiali si raportarea zilnica a rezultatelor obtinute. Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii.
• Culege informaţii despre clienţi potentiali din diverse surse( media, contacte directe, participari la activitati promotionale,internet, festivitati) pentru cresterea cotei de piata in zona arondata
• Vine in intimpinarea nevoilor clientilor existenti sau potentiali cu propuneri concrete de colaboarare si adaptare a serviciilor companiei la cerintele acestora
• Negocierea si prezentarea ofertelor elaborate de companie pentru diverse proiecte.
•Culegerea si raportarea informatiilor legate de concurenta.
• Sa prezinte, sa promoveze si sa vanda produsele in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;

CERINTE

• disponibilitatea la un program de lucru flexibil si deplasarea pe teren
• experienta in domeniul vanzarilor echipamenteleor/materialelor medicale in special a produselor stomatologice constituie un avantaj
• abilitati de negociere
• capacitate de planificare si organizare
•permis de conducere cat. B obligatoriu

BENEFICII OFERITE

salariu de baza
-comision in functie de realizari
-masina de serviciu
-telefon, PC
-dezvoltare profesionala
-oportunitatea promovarii
-siguranta unui parteneriat pe termen lung

Compania noastra, Mold Dent Srl, aparuta pe piata inca din 2004, este specializata in urmatoarele domenii de activitate:
• import-export si comercializare en gros si en detail de consumabile si aparatură stomatologică;
• asistentă tehnică de specialitate pentru toate produsele comercializate;
• service autorizat de Ministerul Sanatatii si Familiei pentru aparatură stomatologică.