REPREZENTANT COMERCIAL TÂMPLĂRIE

bauMax Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltă şi implementează strategia de vânzare pentru a îmbunătăţi creşterea cifrei de afaceri;
Gestionează Showroom-ul de Tâmplărie (pvc, lemn, aluminium) din cadrul magazinului;
Consiliează în mod profesional clienţii în legătură cu produsele comercializate în showroom (uşi de interior, de exterior, de garaj, ferestre, feronerie, glafuri, etc.);
Calculează necesarul de materiale şi costul fiecărui proiect în funcţie de planul si necesităţile clienţilor;
Gestionează reclamaţiile clienţilor;
Gestionează comenzile către furnizori;
Negociază discount-uri cu furnizorii şi oferte preferenţiale cu clienţii mari;
Urmăreşte definitivarea proiectului inclusiv montajul şi eventualele recalmaţii ulterioare;
Se informează continu despre noile tendinţe, produse, furnizori in domeniu, urmăreşte concurenţa.

CERINTE

Experienţă relevantă în vânzările de tâmplărie – CONDIŢIE OBLIGATORIE;
Foarte bună cunoaştere a termenilor şi aspectelor din punct de vedere economic cât şi a produselor de tâmplărie;
Studii superioare finalizate constituie avantaj;
Cunoştinţe de limbă engleză şi/sau germană – nivel mediu – CONDIŢIE OBLIGATORIE;
Capacităţi excelente de negociere, comunicare şi convingere;
Persoană serioasă, determinată şi ambiţioasă;
Pachet MS Office – Word, Excel.

BENEFICII OFERITE

Dacă sunteţi interesat(ă) şi doriţi să vă implicaţi în formarea organizaţiei noastre, atunci aplicaţi online pe www.baumax.ro sau trimiteţi CV-ul dvs. precizând numarul de referinta 1119 - 666453 si postul pentru care aplicaţi la adresa de e-mail jobsro@baumax.com sau pe fax la numărul: 031 620.27.25.

Compania bauMax reprezinta in Austria si in tarile Europei Centrale si de Est in care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself. Oferim un sortiment bogat de produse de materiale de constructii si bricolaj, asiguram servicii multiple si avem o politica atragatoare de preturi pentru cele mai diversificate cerinte.
Compania bauMax considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, grija reciproca, recunoastere si promovare.
Compania bauMax este lider de piata in Austria, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croatia, Ungaria, Bulgaria si Turcia.
bauMax Romania are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Targu-Mures, Craiova, Suceava, Bacau, Ploiesti, Iasi, Bucuresti I, Pitesti, Timisoara, Constanta si Bucuresti II. In viitorul apropiat urmeaza deschiderea magazinelor din Oradea si Cluj II.