REGIONAL SALES MANAGER - GADGETS & TEHNIC

ALTRES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca ai deschis acest anunt de angajare, cu siguranta esti pregatit sa lucrezi in una dintre cele mai mare firme de retail de electronice din Romania. Avem nevoie de experienta ta in vanzari si de indeplinirea urmatoarelor sarcini:

- identificare, selectie, abordare clienti
- identificarea solutiilor optime pentru fiecare client in parte, negocierea si vanzarea acestora
- intocmirea ofertelor pentru sistemele cerute (impreuna cu departamentul tehnic)
- colectarea de informatii despre clientii actuali si clienti potentiali
- coordonarea echipei de vanzari.

CERINTE

Suntem in cautarea persoanei potrivite pebtru acest post si care sa intruneasca urmatoarele cerinte:

- experienta in vanzari
- buna utilizare a computerului in Windows, Office
- cunostinte informatice generale si cultura tehnica generala in domeniu electronic/electric.
- bune cunostinte de limba engleza
- initiativa, perseverenta si comunicativitate
- placerea de a lucra in vanzari
- dorinta de atinge succesul in cariera
- prezenta agreabila, optimism
- usurinta in comunicare scrisa si verbala
- usurinta de deplasare la clienti pentru discutii si prezentari.

Daca crezi ca te incadrezi, ai multe sanse sa faci parte din echipa noastra!

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv si motivant (peste medie), echipament informatic, telefon, masina, cursuri de instruire etc.

Ar fi usor de crezut ca ALTRES este o firma ce ofera servicii integrate de resurse umane. Si atat! Dupa ce ne veti fi clienti sau candidati, veti intelege filosofia muncii noastre.Ar fi usor doar de spus ca pentru noi este foarte importanta satisfactia si chiar fericirea oamenilor. Fie ca ne sunt clienti, candidati, furnizori, colaboratori. In estenta, a face consultanta in resurse umane, trebuie sa iei serios in discutie starea/psihicul/dispozitia OMULUI.Ar fi usor de afisat valorile ALTRES si mult mai usor de explicat. Insa, toate duc la acelasi lucru: implinire & satisfactie personala. Pentru ca acestea sunt cele mai importante instrumente de masurare a fericirii.In ALTRES, totul este usor! In cel mai rau caz, mai usor... Si asta pentru ca avem scopul de a da fiecaruia exact ce-l face fericit!.