REFERENT IMPORT LOGISTICA

PERPETUUM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospecteaza piata internationala, identifica potentiali furnizori si analizeaza ofertele primite;
- Mentine relatiile cu furnizorii actuali ai companiei;
- Desfasoara activitati pentru testarea si aprobarea noilor furnizori:realizeaza analize comparative ale ofertelor, solicita documente referitoare la calitate si mostre;
- Avizeaza comenzile externe;
- Mentine si dezvolta relatia cu tranportatorul intern.

CERINTE

- Candidatul ideal este o persoana tenace, ambitioasa, dinamica si organizata, cu spirit competitiv, cu initiativa si dorinta de afirmare pe plan profesional.
- Studii superioare (studii ecomonice-avantaj);
- Experienta intr-un post similar-minim 6 luni;
- Limba engleza - scris si vorbit- nivel avansat;
- Operare PC Microsoft Office-Word, Excel, Power Point, Internet;
- Foarte bune abilitati de comunicare, initiativa si creativitate;
- Spirit de analiza si sinteza, flexibilitate, capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Societatea ofera pentru ocupantul acestui post conditii atragatoare de salarizare, telefon mobil, precum si posibilitati de dezvoltare continua a carierei si de pregatire profesionala.

Companie nationala specializata in importul si distributia de materiale auxiliare si accesorii de constructii, precum si in importul si distributia de ambalaje - capace, capse, borcane etc.