REFERENT DE SPECIALITATE SUBSCRIERI ASIGURARI VIATA - pentru Sediul Central

BT ASIGURARI TRANSILVANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Realizeaza subscrierea asigurarilor de viata;
* Acorda consultanta pe teme de subscriere asigurari de viata;
* Participa la intocmirea de norme si regulamente pentru imbunatatirea activitatii asigurarilor de viata.

CERINTE

* Studii superioare;
* Cunostinte de asigurari de viata;
* Experienta in subscrieri asigurari de viata constituie avantaj;
* Cunostintele medicale constituie avantaj;
* Cunostinte de corespondenta comerciala;
* Cunostinte de limba engleza (nivel mediu-avansat);
* Excelente abilitati de comunicare;
* Capacitate de analiza si decizie;
* Rigoare si atentie la detalii;
* Abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

* Un mediu de lucru dinamic si profesionist;
* Cursuri de pregatire profesionala;
* Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniu.

DESCRIEREA FIRMEI

BT ASIGURARI membra a Grupului Financiar Banca Transilvania