REFERENT / COORDONATOR DEPARTAMENT IMPORT

PROFI ROM FOOD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

MISIUNEA POSTULUI: indeplineste toate demersurile necesare desfasurarii in bune conditii a importurilor de marfuri, in conformitate cu cerintele companiei.
RESPONSABILITATI:
- contacteaza si mentine relatia cu furnizorii externi, transportatorii si comisionarii vamali
- calculeaza preturile de achizitie ale produselor pe baza informatiilor primite de la furnizorii externi
- transmite comenzile de marfa si de transport
- asigura traducerea documentelor tehnice si de import
- coordoneaza activitatea de vamuire
- asigura existenta documentelor de import si de transport

CERINTE

- experienta minimum 2 ani in activitati de import, de preferat in domeniul FMCG
- buna cunoastere a legislatiei din domeniul importurilor
- persoana dinamica si foarte bine organizata
- cunoasterea limbii engleze sau franceze
- cunoasterea limbii maghiare reprezinta un avantaj
- se accepta si colaborari cu fractiune de norma

BENEFICII OFERITE

salariu atractiv, corelat cu performanta obtinuta
- sansa unei cariere intr-o companie multinationala
- program de lucru flexibil

Companie multinationala ce detine o retea de 24 de magazine alimentare