REDACTOR - Oradea/Cluj Napoca

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Se documenteaza din diferite surse in vederea identificarii subiectelor
- Culege, selecteaza si prelucreaza informatii referitoare la subiectele alese in vederea publicarii acestora; culege opinii de la specialisti
- Identifica si propune (zilnic) redactorului-sef subiecte care pot face obiectul unor materiale redactionale
- Redacteaza articolele respectand atat termenul limita stabilit, cat si acuratetea informationala si de limbaj
- Livreaza redactorului-sef in timp real, materialele redactate
- Contribuie la completarea bazei ce contine datele de contact ale surselor de informatii; asigura arhivarea materialelor si documentatiei folosite, inclusiv video/foto

CERINTE

- Minim 1 an experienta in presa
- Usurinta in redactarea stirilor
- Foarte bun cunoscator al limbii romana
- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala – prezinta un avantaj
- Familiarizat cu lucrul pe computer (Windows).
- Spirit critic, ini¿iativ¿ ¿i receptivitate la nou
- Posibilitate de analiz¿, sintez¿ ¿i cursivitate ¿n exprimare
- Comunicativitate, disponibilitate de a lucra ¿n echip¿
- Carnet de conducere

BENEFICII OFERITE

Carte de munca
Sansa de a-ti desfasura activitatea intr-un cadru profesional modern

Puteti transmite cv-urile si pe adresa de e-mail: dana.gherman@adevarulholding.ro

In portofoliul Adevarul Holding se regasesc ziarul Adevarul, Adevarul de Seara – cotidian gratuit, Click!, revistele Click! Pofta buna!,Click! pentru femei, Click! Sanatate, publicatiile culturale Dilema Veche si Dilemateca, Foreign Policy Romania, Forbes Romania si nu in ultimul rand colectiile de carte „100 de carti pe care trebuie sa le ai in biblioteca“, „Colectia Disney“ si “Colectia de Lux”.
Adevarul Holding este prezent si pe piata internationala, ca publisher al cotidianului ucrainean Blik si al saptamanalelor Blik Women si Blik Cooking.

Compania Adevarul Holding considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, recunoastere si promovare.
Adevarul Holding ANGAJEAZA PENTRU SEDIUL DIN ORADEA:
REDACTOR