Recrutam Director de Vanzari

HR Evolution

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Evolution HCC recrutează o persoană compatibilă cu postul de „Director de Vănzări”, pentru o companie multinationala din Cluj ce activează în domeniul metalurgiei, atât pe piața națională cât și internațională.

Responsabilitati

-Elaborează strategia pe termen mediu și lung a departamentului de vânzări si marketing în vederea creșterii cotei de piață și o supune spre aprobare managementului de top;

-Evaluează piața, estimează cererea și previzionează volumul vânzărilor;

-Menține relația cu clienții, atât la nivel național cât și internațional;

-Asigură implementarea strategiei de vânzări si marketing, analizează evoluția vânzărilor la nivel global și regional, identifică soluții de optimizare a vânzărilor;

-Promovează, vinde și încasează produsele societății;

-Coordonează și controlează activitatea personalului subordonat;

-Stabilește targetele de vânzări și indicatorii de performanță pentru fiecare membru/echipă în parte;

-Întocmește rapoartele de vânzări și de activitate specifice departamentului;

-Răspunde pentru îndeplinirea indicatorilor financiari luați în calculul centrului de profit, reprezentând bugetul de cheltuieli + venituri;

CERINTE

-Experiență managerială în vânzări – coordonarea de echipe și gestionarea de bugete în companii mijlocii și mari – minim 5 ani;

-Abilități excelente de comunicare și relaționare ;
-Spirit antreprenorial;

-Bun organizator și negociator;

-Capacitate de multi-tasking;

-Cunoștințe de limbă engleză – nivel avansat;

-Cunoștințe de marketing;

-Foarte bună cunoaștere a pieței și a mediului de afaceri din România;

-Dispus la deplasări atât în țară cât și în străinătate;

BENEFICII OFERITE

-Salar fix + bonusuri din obiective;

-Autoturism de servici;

-Posibilitatea de a participa la cursuri/training-uri de formare profesională;

-Libertate în a dezvolta strategia de vânzări și marketing, împreuna cu Directorul General;

-Libertate în a forma echipa de vânzări;

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii HR complete, cu acoperire in toata Romania.