Recrutam Asistent manager

STARJOBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Starjobs recruteaza un Asistent manager pentru clientul sau din Cluj-Napoca.

Responsabilitatile postului:
- relatia cu furnizorii - identificarea lor, transmiterea cererilor de oferta, negocierea preturilor, a termenelor de executie/livrare si a termenelor si modalitatilor de plata
- relatia cu firma de contabilitate - alcatuirea dosarului de contabilitate primara lunar, urmarirea depunerii tuturor declaratiilor la institutiile indicate de firma de contabilitate
- relatia cu banca - ridicarea extraselor de cont, tranzactii bancare prin internet banking sau la ghiseul bancii; alcatuirea dosarelor necesare pentru solicitarile de creditare
- relatia cu clientii - raspunsul la solicitarile de oferta ale clientilor; transmiterea contractelor si anexelor contractuale, urmarirea semnarii lor de catre ambele parti, urmarirea scadentelor de plata ale clientilor
- organizarea si urmarirea agendei managerului - fixare intalniri, organizare delegatii (mijloc de transport, orar, itinerariu, pregatirea documentelor necesare delegatiei)
- urmarirea cash flow-ului firmei - scadente ale incasarilor si platilor
- arhivarea documentelor - acte contabile, contracte si anexe etc.
- aprovizionarea cu produse de papetarie, de menaj si de protocol

CERINTE

- absolventa studii medii sau superioare
- contabilitate primara (intocmire facturi si acte contabile, relatia cu banca, relatia cu autoritatile locale)
- corespondenta comerciala
- operare birotica (desktop/laptop, scanner, fax)
- cunoasterea pachetului Office (Word, Excel, Powerpoint)
- cunostinte avansate de limba engleza
- bune capacitati de comunicare in verbal si in scris
- disponibilitate la program prelungit
- persoana ordonata, riguroasa, disciplinata, eficienta in decizii, cu simtul raspunderii

BENEFICII OFERITE

Beneficiile postului:
- posibilitatea de a acumula noi cunostinte
- mediu de lucru provocator
- atmosfera deschisa, axata pe comunicare reala

STARJOBS ROMANIA - Servicii complete in domeniul resurselor umane

Cu echipa noastra motivata si cu experienta in domeniul resurselor umane, folosind relatiile si sistemul cunostintelor retelei europene STARJOBS, sustinem dezvoltarea partenerilor si angajatilor nostrii in numele respectului, orientarii spre oameni si a legalitatii.

Oferim servicii integrate de resurse umane:
• Munca prin agent de munca temporara- Leasing de personal – Inchiriere de personal
• Recrutare si selectie
• Head hunting
• Salarizare
• Training
• Teste psihologice
• Fisa postului
• Consultanta de legislatie a muncii
• Distributie materiale publicitare

Pentru mai multe detalii, ne puteti contacta la:
Adresa: Cluj-Napoca, str. Iuliu Maniu, nr. 17, ap. 7, 400095
Tel/fax: +40264431985
www.starjobs.eu
Mobil: +40 0748-474493
cariere@starjobs.eu