Receptionista

Impact Developer & Contractor SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia apelurile telefonice si stabileste legaturile solicitate;
- Preia mesajele si le comunica de urgenta persoanelor carora li se adreseaza;
- Distribuie corespondenta zilnica in interiorul locatiei si se asigura de expedierea ei in bune conditii folosind serviciile specializate de curierat;
- Se asigura de transmiterea la timp si in bune conditii a faxurilor;
- Intampina si indruma vizitatorii care intra in sediu, catre salile de sedinta / sala de asteptare sau catre angajatii care sunt cautati;
- Activitati de protocol;
- Alte activitati specifice muncii de secretariat.

CERINTE

- Studii de baza medii sau superioare;
- Cunostinte de utilizare PC (Microsoft Office, Outlook, internet);
- Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala;
- Limba Engleza nivel mediu;
- Persoana amabila, discreta, responsabila.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist si provocator
Posibilitati de dezvoltare profesionala (participarea la seminarii, cursuri si traininguri de specialitate)
Pachet salarial in functie de performanta individuala.

IMPACT Developer & Contractor este o societate comerciala pe actiuni, cu capital integral privat mixt, ce activeaza in domeniul dezvoltarii imobiliare.
Inca din anul 1991 la intrarea sa pe piata, Impact Developer & Contractor s-a remarcat ca unul dintre cei mai importanti si de succes dezvoltatori din Romania.
In anul 1995, Impact Developer & Contractor a introdus, pentru prima data in Romania, conceptul de \"ansamblu rezidential\".
Din anul 1996 este este primul dezvoltator imobiliar cotat la Bursa Romana de Valori Bucuresti.
In anul 1998 Impact devine membru al National Association of Home Builders - USA. Compania este considerata astazi, la nivel european, ca fiind un etalon pentru piata dezvoltarilor imobiliare din Romania avand o prezenta activa pe pietele imobilare internationale.
Incepand cu anul 2006 Compania Impact lanseaza pe piata imobiliara din Romania proiecte de dezvoltare mixta (integrand residential, office, retail, comercial cu functiuni publice de cartier). Aceste proiecte au o scara de dezvoltare larga si aduc pe piata din Romania un nou concept de dezvoltare: Comunitate Urbana Integrata.