Receptioner

Rimini Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Primeste, inregistreaza si repartizeaza clientii, efectuind urmatoarele: identificarea turistului de pe lista de rezervare, inmaneaza spre completare fisa de anuntare a intrarii turistului, da informatii privind categoria hotelului, tariful, serviciile hoteliere, confrunta exactitatea datelor inscrise cu cele de identitate, inmaneaza turistului cheia.
- Gestioneaza situatia rezervarilor, confirmarilor si anularilor.
- Tine evidenta pe computer a clientilor, sosiri, plecari, rezervari etc.
- Se ingrijeste ca turistii sa beneficieze de serviciile incluse in tarif sau comandate direct la receptie anuntand restaurantul, barul, spalatoria, etc.
- Acorda informatii cu caracter turistic, preia spre rezolvare eventualele nemultumiri ale turistilor.
- Raspunde la apelurile telefonice ale clientilor si le ofera informatiile necesare.
- Face balanta incasarilor zilnice.
- Factureaza serviciile hoteliere, incaseaza banii de la clienti pentru serviciile oferite si elibereaza note de plata.
- Urmareste incasarea facturilor si a ordinelor de plata.
- Asigura indosarierea si arhivarea tuturor documentelor din activitatea sa care raman in compartiment.
- Preda numerarul si actele insotitoare compartimetului financiar contabil.
- Intreprinde masuri de asigurare a linistii si ordinii in hotel.
- Gestioneaza stocul de marfa din receptie si camere.
- Receptioneaza si inventariaza marfa aferenta receptiei.

CERINTE

- Studii superioare (de preferinta turism, management hotelier, geografie turistica)
- Abilitati de comunicare si relationare
- Cel putin 2 limbi de circulatie internationala (nivel conversational)
- Minim 2 ani experienta profesionala in domeniu

BENEFICII OFERITE

Se pot trimite CV-uri pe adresa: resurse.umane@crama-haiducilor.ro

Complexul Hotelier Rimini, deschis la 1 iulie 2002, ofera confortul si serviciile unei dotari de patru stele, fiind rezultatul unui important program de investitii, efectuat din dorinta de a extinde si profesionaliza serviciile hoteliere oferite de Vila Rimini, infiintata in anul 1997.
Hotelul este construit in spiritul atmosferei nostalgice al secolului al 17-lea cu ornamente florale si portale impodobite cu numeroase sculpturi intr-o atmosfera calda, primitoare. Constructia tinde spre monumental, spre grandios, spre tot ce poate impresiona.
Situat aproape de centrul istoric si turistic al Clujului, intr-o zona rezidentiala a municipiului, Hotel Rimini ofera locatia perfecta pentru relaxare si afaceri. Accesul la complex se face cu usurinta atat de pe sosea, acesta fiind amplasat in imediata apropiere a drumului european E60 si de la aeroportul international Cluj-Napoca (30 minute) cat si de la gara Cluj-Napoca (10 minute). Centrul turistic ?i istoric al Clujului se afla la 5 minute de complexul hotelier, Primaria Municipiului Cluj-Napoca si Prefectura Cluj la 15 minute, Gradina Botanica la 2 minute si rezervatia naturala Cheile Turzii la 40 de minute