Project Manager

PI Technologies

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manager de proiect experimentat pentru proiecte de dezvoltare de aplicatii J2EE.
Proiectul utilizeaza tehnologii de tipul JSP, servlet, Java Server Faces, base de date Oracle

CERINTE

- Gereaza relatia cu clientii : intelegerea cerintelor si a conditiilor impuse
- Participa la conceptia functionala si tehnica a aplicatiilor
- Asigura un rol de suport pentru echipa in cadrul taskurilor de programare
- Participa la dezvoltarea aplicatiei
- Piloteaza realizarea proiectului de catre o equipa interna (animare reuniuni interne, planning, distribuirea taskurilor)
- Participa la validarea functionala si tehnica a aplicatiei
- Gereaza bugetul proiectului : supravegherea activitatilor interne, pregatirea rapoartelor catre clienti.

CERINTE :

- Diploma in domeniul informatic
- Posturile precedente v-au permis sa va dezvoltati cunostintele practice in J2EE si in frameworkurile utlizate in cadrul acestei tehnologii
- Cunoasteti metodele de gestiune de proiect si a-ti reusit sa pilotati in trecut o echipa restrinsa de dezvoltare.
- Bun comunicant puteti sa intretineti relatia cu clientii

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un pachet salarial foarte interesant + avantaje + prime,
- Cadru de lucru placut
- Posibilitati de avansare rapida in cadrul societatii

DESCRIEREA FIRMEI

Serviciu si calitate in slujba clientilor nostrii.

Societate specializata in noile technologii, PI TECHNOLOGIES se dezvolta urmind TREI PRINCIPII FUNDAMENTALE:

* Expertiza tehnologica : PI Technologies pune o parte semnificativa din resursele sale in formarea colaboratorilor si in construirea unui grup important de experti prin reteaua sa de parteneri.

* Solutii aplicative: PI Technologies se pozitioneaza pe piata noilor tehnologii, prin dezvoltare de solutii technologice si aplicative, care se completeaza pentru a constitui oferta globala.

* Responsabilitate manageriala : Spiritul de ¿ intreprindere ¿ este o valoare fundamentala la care adera toti colaboratorii societatii, responsabili si implicati in reusita proiectelor la care participa.