Programator Senior C++ - Windows Mobile

NETIMAGE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Impreuna cu o echipa de 12 programatori C++, C# si Java, veti lucra direct pentru unul din produsele de IT security, in functie de capacitatile Dvs, interes si prioritatile taskurilor date:

Bullguard Internet Security, un pachet de programe de securitate pentru Windows XP/2000/x64/Vista, cu capabilitati de Antivirus, Firewall, Filtru Spam si Backup Online.

Bullguard Mobile Antivirus, aplicatie Antivirus pentru platforme mobile ¿ Windows Mobile pentru Pocket PC si smartphones, Symbian S60, S80 si telefoane UIQ

Aceasta oferta este pentru crearea unei echipe de programatori C++ care vor lucra intr-un departament dedicat unuia din partenerii nostri, o importanta firma in domeniul solutiilor IT Security, Bullguard.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa aiba minimum 5 ani de experienta profesionala si sa posede cunostinte de:

- C++ la nivel avansat, pentru aplicatii windows 32/64 bit
- Visual Studio 2003 / 2005
Este necesara experienta anterioara cu C++ pe Windows Mobile 2003 / 2005

Constituie avantaje:
- Capacitati de team leader
- Cunoasterea buna a limbii engleze, scris si vorbit.

Netimage a fost fondata in 2003 si ofera servicii de dezvoltare software si outsourcing pentru parteneri din Romania, SUA si UE.