Programator .NET si/sau Java

TQW - HUMAN RESOURCES

25-09-2007 | EXPIRA LA 25-10-2007

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de aplicatii software conform specificatiilor, la standardele de calitate si de performanta impuse de conducerea firmei.
- Respectarea termenelor de predare intermediara si finala a proiectelor.
- Adoptarea de solutii eficiente la problemele de programare, care sa respecte standardul de programare corespunzator departamentului.
- Realizarea cu promtitudine si profesionalism a sarcinilor primite de la Managerul de Proiect
- Pastrarea unor relatii de colaborare si colegialitate in cadrul echipei.
- Orientarea spre atingerea obiectivelor proprii, ale echipei si ale firmei in general, comunicarea catre Site Manager a oricaror probleme care pot afecta activitatea, cu propunerea de solutii.
- Disponibilitatea de a-si impartasi cunostintele si de a ridica nivelul profesional al colegilor.
- Preocuparea permanenta pentru acumularea de noi cunostinte de programare, inclusiv in domenii conexe utile proiectelor informatice in care este sau urmeaza sa fie implicat.
- Participarea la cursurile de training si formare profesionala cerute de firma.
- Preocupare pentru imbunatatirea nivelului de cunoastere a limbii germane.


CERINTE

- Studii superioare cu performante bune si foarte bune.
- Pregatire in domeniul informatic.
- Sunt apreciate cunostintele generale si de specialitate
- Cunoasterea a cel putin o limba de circulatie internationala: germana prioritar, si/sau engleza.

Cunostinte si deprinderi:
1.Cunostinte in sistemele de gestiune a bazelor de date relationale (teoria bazelor de date, cunoasterea in profunzime a cel putin unui sistem de baze de date).
2.Cunostinte de programare in diferite medii si limbaje de programare, cel putin la nivel mediu conform listei furnizata anterior

Cerinte pentru programatori:
- Este de dorit un nivel de dezvoltare intelectuala peste medie.
- Facilitati de exprimare fluenta scris si oral.
- Capacitate de redactare sintetica a rapoartelor.
- Gandire practica.
- Spirit analitic.
- Capacitate de sinteza superioara.
- Interese intelectuale multilaterale.
- Motivat pentru munca de programator.
- Dornic sa se realizeze in profesie.
- Preocupat de ascensiune profesionala.


BENEFICII OFERITE

- Oferim salariul motivant, premii/recompense materiale pentru realizari deosebite;
- posibilitati multiple de dezvoltare a carierei; dotari hardware performante (fiecare angajat beneficiaza, de exemplu, de ecrane tft de 17�); echipele de lucru dispun de selfmanagement;
- stil de conducere participativ.
- Tichete de masa;
- Bufet cu autoservire in cadrul companiei - racoritoare gratis (cafea, apa minerala / plata, dulciuri)
- Activitati sociale (excursii stimulatoare, planificarea de intalniri in strainatate, iesiri in grup la restaurante/pizzerii, bilete teatru, la organizarea petrecerii de Craciun anuale si a picnic-ului unde sunt invitati si familiile angajatilor nostri)
- Subventie pentru activitati sportive (fotbal, baschet, fitness)
- Daruri cu ocazii speciale (Craciun)
- Suport financiar in situatii speciale (probleme medicale, accidente, nasterea/moartea unui membru al familiei)
- Program de munca flexibil (ora de incepere la alegere intre 7 si 10)
- Concediu pentru evenimente personale (casatorie, nastere)
- Concediu de maternitate/ pentru ingrijirea copilului (program special si flexibil, folosirea beneficiilor)
- Programe de retentie pentru angajatii cheie (studii pe termen lung + beneficiile mai sus mentionate)
- Training-uri: de limba germana, management de proiect etc.


DESCRIEREA FIRMEI

T.Q.W. - Human Resources este o companie romaneasca ce a luat fiinta pentru a preintampina nevoia crescuta a angajatorilor de a beneficia de personal competent
Suntem partenerul de afaceri al companiilor care doresc sa fie performante pe piata, cu o organizare moderna, eficienta si nu in ultimul rand conforma cu cerintele legislatiei din domeniul relatiilor de munca, securitatii si sanatatii in munca.
In acest scop oferim un pachet complex de servicii menite sa plaseze compania Dumneavoastra pe o pozitie competitiva pe piata de referinta, bazata pe un sistem de management modern si eficient.
Clientul nostru este un concern multinational activ pe piata romaneasca in domeniul productiei de automotive si componente electronice.