Programator FoxPro

HR EXPRESS MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaza cerintele de dezvoltare a produselor software ale companiei, la nivelul de calitate si
in timpul agreat in cadrul proiectului;
- Proiecteaza, implementeaza si testeaza solutiile tehnice;
- Creaza prototipuri pentru noile reglementari;
- Contribuie la implementarea standardelor de scriere a codului;
- Comunica si impune regulile de scriere a codului;
- Aplica eficient si responsabil procedurile si tehnicile de programare;
- Este responsabil de acumularea de noi cunostinte si aprofundarea celor existente.

CERINTE

- Studii superioare finalizate cu profil IT software (programare);
- Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara;
- Bune cunostinte legate de definirea arhitecturii fizice si logice a bazelor de date;
- Cunoaste limbajul SQL pentru accesarea bazelor de date (in special Microsoft SQL Server);
- Bune cunostinte privind programarea in Visual FoxPro;
- Experienta in folosirea cel putin a unui sistem de administrare a bazelor de date;
- Gandire analitica si structurata;
- Abilitati de a anticipa potentiale probleme, de a gasi si implementa solutii;
- Abilitati de lucru sub presiune si respectand termenele;
- Abilitate buna de a forma, indruma si sustine membrii echipei;
- Capacitate de intelegere si adaptare la noile tehnologii IT.
- Exprimare clara si precisa;
- Flexibilitate;
- Cunostinte medii de limba engleza.

Constituie avantaj:
- Cunoasterea modului de lucru in echipa, partajare surse cu TFS/SVN;
- Cunostinte in domeniul aplicatiilor de tip ERP.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv si alte beneficii aditionale;
- Acordare zille de concediu in functie de vechimea in firma;
- Acordare zi libera pentru ziua de nastere;
- Atmosfera agreabila intr-o companie multinationala;
- Posibilitatea unui program de lucru flexibil.

HR Express Management este o companie de consultanta in recrutare, evaluare si training.