PHP/Drupal Developer

SC TARGET E NEARSHORING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Noul an îți aduce o oportunitate profesională la care nu ai cum să dai cu piciorul! Căutăm un Drupal developer care să se alăture dinamicei echipe Target-E. Atâta vreme cât rezoluțiile tale pentru 2016 includ perfecționarea cunoștințelor de programare și munca pe proiecte interesante, ai aterizat pe anunțul potrivit.
Scopul nostru principal este să dezvoltăm relații de durată cu clienții noștri. Cum? Le oferim servicii de calitate și comunicare excelentă. Sună bine? Citește mai departe!

CERINTE

- minim 2 ani experiență în PHP
- minim 1 an experiență în Drupal
- abilitate dovedită de a dezvolta și testa modulele Drupal
- experiență în configurarea modulelor Drupal
- să fii familiar cu Git
- experiență în dezvoltarea aplicațiilor web folosind Drupal (Content Types, Fields, Taxonomy, Views, Panels, Features, etc.) și PHP
- să fii familiar cu MVC frameworks, în special Symfony
- cunoștințe/o deplină înțelegere a tehnicilor de programare Web, a dezvoltării de aplicații software, precum și o abilitate dovedită de a programa în concordanță cu cele mai bune practici existente în industrie și cu standardele W3C
- să cunoști limba engleză la un nivel avansat; limba germană e un plus
- să ai o atitudine pozitivă și să îți dorești să evoluezi profesional alături de o echipă bine pregătită și energică

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv și motivant
- training de perfecţionare PHP, MySQL, HTML, CSS, JS (jQuery)
- un mediu de lucru excelent, alături de o super echipă

DESCRIEREA FIRMEI

We make IT happen

Grow your online business with professional IT and software services, delivered by a passionate and experienced team.

Enhance your digital presence and benefit from…
# Customized advice and consulting sessions especially tailored to your business needs;
# Quality products developed following the latest IT and software trends;
# 10+ years of experience working for local and international clients;
# Communication infrastructure which ensures optimum contact with our partners and clients.

Let’s get to work!