PHP Developer

SC LIVERAIL ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

-Trebuie sa asigure functionalitatea UI ;

-Sa puna in aplicare specificatiile cerute precum si noile functionalitati ale produsului ;

-Sa asigure transparenta asupra muncii pe care o desfasoara atat fata de responsabilul de echipa cat si fata de celelalte departamente ;

- Estimari corecte de timp si respectare de deadline-uri ;

CERINTE

Cerinte minime:

Minim 2-3 ani experienta cu PHP;
Programare OOP ;
Experienta de lucru cu sisteme de version control (SVN);
Sa aiba in vedere optimizarea continua a codului;

Cunostinte bune de limba engleza la nivel conversational si in scris;
Atentie la detalii in vederea implementarii specificatiilor;

Constituie un avantaj:

- Cunostinte solide de SQL, HTML, CSS, JavaScript;

- Experienta cu jQuery ;
- Experienta cu baze de date mari / replicare / design de baza de date ;

- Experienta de lucru:

in echipe de dimensiuni medii sau mari ;
cu aplicatii mari ;
cu framework-uri PHP ( MVC/Zend) ;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, in functie de profil si rezultate.

- Pachet de stock option.

- Asigurare medicala privata.

- Alte facilitati!

Pentru depunerea candidaturii, va rugam sa trimiteti CV-urile dvs. la adresa de email : careers.ro@liverail.com. Nu uitati sa mentionati, in subiectul email-ului, pozitia pentru care aplicati.

DESCRIEREA FIRMEI

Prelucrare software