PHP Developer

BITNET CENTRUL DE CERCETARI SENZORI & SISTEME S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aflati in momentul inceperii mai mult proiecte cautam profesionisti dornici sa se alature echipei noastre de dezvoltare.

Responsabilitati - in functie de jobul ales si experienta:

- design si arhitectura de componente noi
- implementare de componente pe baza specificatiilor primite
- optimizarea aplicatiilor
- documentare test case-uri
- mentenanta

CERINTE

Suntem in cautare de persoane talentate, creative, dornice sa performeze, avand disponibile posturi atat pentru profesionisti experimentati (senior) cat si entri-level. Dar trebuie sa ai cunostiinte bune de:

- PHP/HTML/CSS/Javascript
- proiectare si interogare a bazelor de date relationale
- algoritmi, structuri de date si programare orientata spre obiect
- limba engleza

Reprezinta un plus experienta cu urmatoarele technologii:

- Zend Framework
- MySQL
- PostgreSQL
- Dojo
- jQuery
- applicatii mobile - iOS, BlackBerry OS, Android
- SugarCRM
- Wordpress

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta)
- conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic
- training si dezvoltare folosind cele mai noi technologii din domeniu

Echilibrul intre munca si viata personala a angajatilor are o mare importanta pentru noi. Astfel oferim angajatilor posibilitatea de a isi crea
propriul program de lucru.

BITNET, o firma cu traditie in Cluj (infiintata in 1993), este specializata pe dezvoltare de applicatii web bazate pe ultimele technologii: Zend Framework, MySQL / PostgreSQL, jQuery / Dojo, SphinxSearch.

Dezvoltam aplicatii atat pentru clienti externi (SUA, Europa) cat si numeroase proiecte interne.