PHP Developer

Active Power Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un nou coleg in echipa de web development. Incurajam interesul si pentru alte
tehnologii. In cadrul firmei te poti implica si in proiecte de aplicatii mobile (Android/iOS)

Responsabilitati

* Dezvoltarea de aplicatii web & mobile web

CERINTE

* Cunostinte PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript
* Experienta cu un sistem de versionare (SVN, GIT)
* Proactiv si orientat spre calitate
* Experienta minim 1 an in programare PHP

Un plus:
* Familiaritate cu framework­uri Javascript (jQuery)
* Experienta cu un framework PHP (CodeIgniter, Symfony, Yii, Laravel)
* Experienta cu un CMS (Wordpress, Drupal)

BENEFICII OFERITE

* Salariu motivant
* Asigurare de sanatate
* Bonusuri si prime de obiectiv
* Mediu tehnologic avansat, dezvoltarea de solutii complexe
* Certificari platite de firma

Combinând viziuni strategice, experienţă tehnică şi un design profesional pentru a găsi cele mai bune soluţii, Active Power Solutions (APS) îşi ajută clienţii să îşi definească cât mai exact nevoile trecând mai apoi la dezvoltarea şi implementarea soluţiilor. Compania şi-a început activitatea în domeniul consultanţei IT, iar de peste 10 ani este partener de top Vodafone, lider de piata pe segmentul business. Nevoile clienţilor au făcut ca domeniul de activitate să se extindă, Active Power Solutions (APS) ajungând în momentul de faţă să fie prezentă în următoarele domenii cheie:
Dezvoltare de soft
Strategii de comunicare
Networking
Soluţii CAD