OPERATOR VANZARI CALL CENTER

SGM VERASAN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- initierea apelurilor telefonice catre clienti/potentiali clienti alocati, conform procedurilor si standardelor interne ale companiei in vederea promovarii si vanzarii produselor si serviciilor comercializate;
- identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare in cadrul convorbirilor telefonice de vanzari;
- oferirea informatiilor specifice nevoilor clientilor;
- realizarea target-ului de vanzari;

CERINTE

- abilitati foarte bune de vanzare, comunicare si relationare;
- orientare catre client;
- usurinta de a acumula cunostinte;
- dorinta de a invata continuu lucruri noi, dorinta de perfectionare
- persoana dinamica, serioasa, rezistenta la stres;

BENEFICII OFERITE

- salariu fix si bonusuri
- training de pregatire
- lucrul intr-o echipa tanara si dinamica

Activand in cadrul companiei VERASAN, veti dispune de baza de date si de avantajele procedurilor create pentru abordarea clientilor printr-un sistem profesional integrat si implementat in cadrul companiei.
Programul de pregatire va avea perioada necesara pentru a va initia si acomoda cu responsabilitatile pe care le veti avea.
Ulterior, utilizand sisteme integrate specifice, telefonic, se vor contacta potentialii clienti si li se vor prezenta produsele si serviciile companiei.
Sistemul coerent, canalizat sa creeze conditiile favorabile depasirii barierelor va va ajuta intr-o dezvoltare rapida stimulanta.

Compania VERASAN construieste o retea de profesionisti specializati in domeniul vanzarilor si alaturi de noi vei face parte dintr-o echipa deschisa, dinamica, formata din profesionisti.
Succesul insa necesita schimbare si adaptabilitate, initiativa si responsabilitate.