Operator Telesales ADM Cluj

SC ADM FARM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Prezentarea, promovarea si realizarea vanzarii prin telefon a produselor din portofoliu, pentru toti clientii arondati, respectand rutele zilnice prestabilite;
* Programarea platilor si a agentilor de distributie la incasari;
* Rezolvarea eventualelor probleme aparute la client (lipsa marfa, retur, etc.) in colaborare cu celelalte departamente;
* Urmarirea inchideri buclei de vanzare & monitorizarea incasarilor conform procedurii;
* Dezvoltarea relatiei cu clientii - crearea relatiei, vanzarea intregului portofoliu, promovarea ofertelor speciale, , fidelizarea clientilor;
* Monitorizarea creditelor clientilor si recuperarea creantelor;
* Raspunde solicitarilor de comanda sau reclamatiilor primite de la clienti;
* Responsabilitatea atingerii targetului de vanzari;
* Completarea rapoartelor catre management conform procedurilor companiei.

CERINTE

* Experienta in domeniul farmaceutic (prezinta avantaj)
* Experienta intr-o pozitie similara ( prezinta avantaj)
* Abilitati de vanzare
* Foarte bune abilitati de comunicare
* Foarte bune abilitati de operare PC: Word, Excel (viteza typing)
* Orientare catre client si rezultat
* Putere de convingere
* Abilitate de a invata
* Planificare
* Toleranta la stress

BENEFICII OFERITE

* oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica
* pachet salarial motivat:salariu fix + bonuri de masa + bonusare in functie de performanta

Infiintata in 1998, cu capital integral romanesc, ADM Farm a reusit sa se impuna drept o companie eficienta, serioasa, pentru care cele mai importante sunt cerintele si necesitatile clientilor ei. Cifra de afaceri a crescut continuu, de la an la an fapt ce a dus la plasarea ADM Farm intre primii 5 distribuitori din Romania.
Detalii pe www.admfarm.ro