OPERATOR TELESALES

INSTITUTUL ROMÂN PENTRU EVALUARE ŞI STRATEGIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Contactarea clientilor telefonic in vederea promovarii continue si vanzarii produselor
• Identificarea si intelegerea nevoilor clientilor si propunerea spre vanzare a produselor si serviciilor care se potrivesc nevoilor exprimate de acestia;
• Furnizeaza informatii clientilor detaliind caracteristicile si beneficile produsului
• Incheie cu succes procesul de vanzare, contribuind la realizarea obiectivelor companiei
• Integrare intr-un colectiv tanar

CERINTE

• Abilitati excelente de comunicare si o atitudine orientata spre client
• Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi, curajos, voce placuta, indraznet, creativ
Abilitati de negociere si putere de convingere
Punctualitate, atentie la detalii
Cunostinte medii de operare PC
• Dorinta de a reusi

BENEFICII OFERITE

-Trainig gratuit
- Posibilităţi reale de promovare;
- Salariu fix + comision din vânzări;
- Mediu de lucru dinamic si antrenant, intr-un domeniu interesant si complex

Institutul Român pentru Evaluare şi Strategie (IRES) este un think tank independent care se ocupă cu studiul unor teme de actualitate în Romania şi nu numai, cercetarile realizate şi strategiile elaborate având ca scop optimizarea unor dimensiuni dintre cele mai diverse ale societăţii.

Activitatea IRES este ghidată de valori precum integritatea, obiectivitatea, calitatea şi, nu în ultimul rând, imparţialitatea. Cercetatorii IRES ţintesc atât atingerea celor mai relevante subiecte, cât şi tratarea lor în cel mai obiectiv mod posibil.

Utilizand metode şi tehnici de cercetare cantitative şi calitative, experţii IRES identifică elemente relevante de analiză, vor elabora strategii sau planuri de acţiune atunci când este cazul. Activitatea institutului este orientată mai degrabă spre intervenţie decât spre simpla constatare a unor situaţii problematice şi a soluţiilor la acestea. IRES caută să furnizeze analize riguroase şi să promoveze soluţii constructive în anumite domenii (social, economic, militar, al politicilor publice, al situaţiilor conflictuale etc.), într-un context marcat de criză, tranziţie şi reforme. Totodată, IRES işi propune să devină un for al schimbului de idei şi de informaţii in ideea elaborării şi modificării unor politici publice.