Operator Telemarketing

VALTEC HUMAN RESOURCES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contactarea telefonica a clientilor si a potentialilor clienti;
Efectuarea / preluarea de apeluri si gestionarea lor conform procedurilor specifice unui departament Call Center;
Trimiterea de e-mail-uri si faxuri pentru clientii interesati de produsele/serviciile companiei;
Participarea la sondaje de opinie in ceea ce priveste produsele/serviciile companiei;
Colaborarea cu departamentele companiei in vederea realizarii obiectivelor stabilite.

De asemenea, o alta responosabilitate este extinderea retelei actuale de colaboratori interni si internationali.

CERINTE

Abilitati excelente de comunicare si o atitudine orientata spre client;
Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi;
Punctualitate si atentie distributiva;
Abilitati de a folosi calculatorul, viteza mare de dactilografiere (Microsoft Office obligatoriu);
Auto-motivat si cu spirit de echipa;
Abilitatea de a obtine o colaborare pe termen lung cu potentialii nostri clienti prin personalitatea lor persuasiva si modul de exprimare;
Experienta anterioara intr-un Call center este obligatorie;
Cunostinte de limba engleza obligatoriu;
Cunoasterea altor limbi de circulatie internationala constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Te afli in cautarea unui loc de munca sau doresti o schimbare in cariera?
Noi iti oferim:
- sansa de a te alatura unei echipe tinere de specialisti
- un mediu de lucru placut, profesional si orientat spre rezultat
- oportunitati de dezvoltare personala si profesionala

Firma Valtec Human Resources este specializata in recrutare, selectie si leasing de personal.