Operator Distribuţie Gaze Naturale (Cluj Napoca)

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Întreţinerea instalaţiilor de gaze naturale şi a sistemului de distribuţie ( conducte, branşamente, vane, cămine vană, posturi de reglare-măsurare, staţii de reglare de sector, staţii de reglare-măsurare)
Înlocuirea contoarelor volumetrice
Intervenții
Remedieri defecte
Înlocuirea răsuflatorilor prin curățirea lor și comlpetarea prin plantarea răsuflatorilor
Responsabilităţi şi sarcini principale
• Revizia reţelelor de gaz (conducte, branşamente, vane şi cămine de vană);
• Revizia staţiilor de reglare-măsurare;
• Întreţine starea de funcţionare a răsuflătorilor existente prin curăţirea lor;
• Marchează, pe repere fixe din teren, poziţionarea răsuflătorilor aferente sistemului de distribuţie;
• Completează răsuflătorile lipsă prin plantarea altora noi sau aducerea la cota zero a celor existente dar astupate;
• Remedierea defectelor din sistemul de distributie al gazelor;
• Anuntarea clienţilor – în caz de nevoie – referitoare la întreruperea furnizării de gaz în timpul reparaţilor
• Asigurarea securităţii în cazul defectelor localizate care ar putea pune în pericol oamenii şi mediul
• Respectarea normelor tehnice specifice precum şi cele de securitate, sanatate in munca si mediu
• Pregătirea şi transportul materialelor necesare reparaţiilor
• Întreruperea furnizării de gaz în caz de nevoie pentru a executa reparaţia
• Executarea de operaţiuni auxiliare necesare pentru repararea defectelor
• Executarea sudurii, asamblarea, montarea, administrarea, repararea şi testarea sistemelor de furnizare gaz metan şi a echipamentelor adiacente
• Montarea şi operarea ocolitoarelor temporare prin folosirea echipamentelor gaz stop
• Executarea de teste de etanşeitate şi de presiune pentru conducte de gaz şi echipamente conform standardelor în vigoare
• Pregătirea documentaţiei cum ar fi: desene şi inventarul materialelor folosite la reparaţii
• Întreţinerea echipamentului de reparaţii
• Punerea în funcţiune a instalaţiilor de utilizare gaze naturale;
• Asistenţă tehnică pentru companii terţe care lucrează în vecinătatea reţelei de gaz;
• Deconectarea / Conectarea clienţilor rău platnici;
• Participă la activitatea de intervenţie in cadrul echipei de interventie a FOL;
• Sigilarea / desigilarea puncte de ardere, contoare, regulatoare, etc.;
• Montarea / demontarea contoare gaz;
• Verificarea contoarelor de gaz (index, stare tehnică, funcţionare);
• Efectuarea operaţiunilor de întreţinere şi înlocuire contoare volumetrice;
• Transportul contoarelor in conditii bune;
• Informarea superiorului direct asupra tuturor problemelor sesizate în sistemul de distribuţie, care contravin legislaţiei şi normelor în vigoare;
• Exercita si alte sarcini conform solicitării superiorului său, atribuite pe baza cunoştinţelor sau aptitudinilor sale în funcţie de necesităţile companiei
• Conectare branşamente şi conducte noi de gaze la reţeaua existentă;
• Respectarea cerinţelor de securitate şi sănătate în muncă, situaţii de urgenţă, protecţia mediului şi sistem de management integrat, conform anexei care face parte integrantă din prezenta.

CERINTE

Adecco Resurse Umane recruteaza/angajeaza pentru clientul sau, compania E.ON Distributie Romania, organizatie multinationala de prestigiu, activa in domeniul energetic,un Operator Distribuţie Gaze Naturale(Cluj Napoca).

Educaţie necesară
• Medii tehnice / profesionale / generale + specializare la locul de muncă
• Autorizare gr. EGIU-EGD
• Autorizare sudor OL /PE,pentru pesonalul care efectueaza activitati de sudura
• Minim 1 an în instalţii
Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie
• NTPEE/2008
• Permis de conducere categoria B (recomandabil)
• Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro