Online Sales & Marketing Representative

GLITTIO ONLINE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea produselor si stocurilor din magazinul online;
- Administrarea si confirmarea comenzilor plasate in cadrul magazinului online;
- Pregatirea coletelor pentru expeditie si emiterea facturilor in baza comenzilor primite;
- Comunicarea cu clientii magazinului;
- Oferirea de consultanta de specialitate pentru toata gama de produse comercializata;
- Furnizarea de informatii catre clienti cu privire la disponibilitatea in stoc a produselor, conditii si modalitati de transport, informatii privind serviciile si produsele din portofoliul firmei;
- Promovarea produselor din oferta;
- Atitudine profesionala si orientata spre client, fidelizarea clientilor;
- Preluarea si rezolvarea situatiilor in care apar neconformitati;
- Verificarea informatiilor postate pe site;
- Suport in activitatea de marketing online, implementarea si realizarea de newsletter-uri;
- Alte sarcini legate de vanzari online.

CERINTE

- Foarte bune cunostinte si experienta in operare PC, navigare WEB
- Abilitati excelente de comunicare
- Cunostinte excelente operare PC – MS Office (Excel-nivel avansat)
- Atitudine proactiva, orientare spre rezolvarea problemelor, orientare catre client
- Persoana ordonata, meticuloasa, atenta la detalii, ambitioasa
- Spirit de echipa
- Limba engleza – nivel avansat

Reprezinta Avantaj:
- Experienta in vanzari
- Experienta in gestionarea proceselor intr-un magazin online
- Cunostinte platforme eCommerce
- Cunostinte program pentru editare grafica Adobe / Corel