ONG angajam Recruiter

Asociatia Suras de Inger

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implementarea politicilor si procedurilor specifice de resurse umane existente la nivel de ONG
- asigurarea tuturor activitatilor specifice de resurse umane; intocmire diverse acte specifice activitatii de resurse umane
- elaborarea anunturilor
- screening CV-uri
- contactarea candidatilor pentru programarea interviurilor
- sustinerea interviurilor de selectie
- organizarea dosarului personal al candidatului
- intocmirea contractului de voluntariat sau a contactului de munca, dupa caz
- organizarea activitatilor de promovare a programelor de voluntariat oferite de asociatie
- oferirea de asistenta voluntarilor, oferirea informatiilor necesare pentru buna desfasurare a activitatii acestora
- disponibilitate la deplasare atunci cand situatia o cere
- gestionarea bazei de date
- intocmire rapoarte zilnice/ lunare
- participarea la targuri de joburi in tara si in strainatate

CERINTE

- persoana activa, dedicata cauzelor sociale
- studii superioare, preferabil in domeniul resurselor umane (Comunicare / Relatii publice) sau Psihologie
- cunostinte avansate de limba engleza
- cunostinte bune de utilizare PC ( Excel, Word, Outlook, PowerPoint etc.)
- capacitate de lucru in echipa
- capacitate de lucru sub stres
- orientare spre obtinere rezultate in termene stabilite
- implicare personala, initiativa si creativitate
- competenţe de comunicare interpersonală și de comunicare în public
- experienta in activitatea de training constituie avantaj
- experienta anterioară in lucrul cu ONG-urile constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Salar fix, renegociere la 6 luni
Cariera pe termen lung bazata pe performanta
Team building, training-uri periodice
Prime de obiectiv

Asociația Umanitara Suras de Inger este o asociatie non-guvernamentala avand ca si scop acordarea de servicii sociale minorilor bolnavi si familiilor acestora, cresterea sanselor de integrare in viata a copiilor handicapati mintal, a celor lipsiti de familii sau a celor cu familii deficitare din punct de vedere educational, identificarea şi ajutorarea copiilor cu probleme de sănătate şi a celor cu malformaţii, copiilor străzii, a celor din centrele de plasament, identificarea şi sprijinirea copiilor maltrataţi de părinţi sau a celor abuzaţi fizic şi / sau psihic, recuperarea copiilor neadaptaţi şi a celor cu dizabilităţi, a bătrânilor neajutoraţi, integrarea acestora în standardele unei societăţi civilizate, precum şi ajutorarea familiilor nevoiaşe, a bătrânilor şi a altor persoane care necesită ajutor.

Asociatia Umanitara Suras de Inger are in centrul atentiei sale copilul iar unul din scopurile sale este si sensibilizarea, influentarea si formarea opiniei publice in legatura cu problemele copiilor.