OFITER VANZARI

SC TRANSILVANIA LEASING IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Promoveaza si vinde produse de creditare destinate persoanelor fizice si juridice respectand procedurile si normele interne;
•Prospecteaza piata, contacteaza clientii, stabileste intalniri atat la sediul agentiei cat si la sediul clientului;
•Consiliaza clientii si asigura suportul necesar pentru identificarea solutiilor de finantare corespunzatoare;
•Realizeaza activitatea de cunoastere a clientelei;
•Asigura suport clientului pana la finalizarea activitatii de creditare;
•Participa activ la atingerea target-ului individual si al echipei;

CERINTE

•Studii superioare, de preferinta economice;
•Minim 1 an experienta in domeniul bancar, preferabil experienta in vanzari;
•Cunostiinte solide in domeniul financiar bancar;
•Cunoasterea modului de abordare a clientilor in vanzarea directa;
•Abilitati foarte bune de comunicare si interpersonale;
•Flexibilitate, orientare catre client, atitudine pro-activa;
•Abilitati operare PC si experienta in utilizarea bazelor de date;
•Cunoasterea nivel mediu a limbii engleze;

BENEFICII OFERITE

•Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastra;
•Bonusuri pentru depasirea target-ului;
•Oportunitati de instruire si dezvoltare profesionala si personala;

TRANSILVANIA LEASING IFN SA este o institutie financiara nebancara inscrisa in Registrul special al Bancii Nationale a Romaniei care desfasoara urmatoarele activitati de creditare: acordare de credite ( creditelor de consum, credite ipotecare, linii de credit, etc) si leasing financiar.