Ofiter Bancar - Securitatea Informatiei - Sediul Central Cluj-Napoca

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboraza si asigura cadrul de implementare a politicilor de securitate a informatiei in organizatie;
- Furnizeaza consultanta de securitate pentru a se asigura ca noile proiecte ale bancii ca si activitatile curente sunt conforme si respecta standardele de securitate a informatiei si practicile in domeniu;
- Participa la monitorizarea incalcarii politicilor de securitate a informatiei si ia masuri corective care sa asigure o securitate adecvata;
- Pregateste si furnizeaza angajatilor si clientilor bancii programe de constientizare privind securitatea informatiilor, a amenintarilor cibernetice si a masurilor de combatere a acestora;
- Efectueaza evaluarile de riscuri cu privire la solutiile informatice critice existente in banca;
- Monitorizeaza respectarea politicii de management a accesului utilizatorilor in sistemul informatic prin verificarea profilelor, a drepturilor de acces si revizuirea acestor drepturi.

CERINTE

• Experienta recenta de minim 3 ani in domeniul IT/securitate IT/securitatea informatiei
• Constituie un avantaj:
- Experienta in utilizarea/implementarea unor standarde din domeniul securitatii informatiei;
- Experienta in elaborarea de reglementari in domeniul securitatii informatiei;
- Experienta in elaborarea si implementarea programelor de constientizare privind securitatea informatiei;
- Experienta in evaluarea riscurilor din domeniul securitatii informatiei;
- Cunostinte avansate de limba engleza, atat scris cat si vorbit;
- Certificari in domeniile enumerate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet de beneficii atractiv;
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta;
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionale;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei;
- Oportunitatea de a lucra pentru un brand romanesc de top.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»