.NET Junior Developer

Napoca Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Programatori, studenţi anul III-IV, respectiv absolvenţi, ai Facultăţii de Matematică şi Informatică UBB, specializarea Informatică sau studenţi anul IV-V, respectiv absolvenţi, ai Facultăţii de Automatizări şi Calculatoare UTCN, specializarea Calculatoare.
Experienţa în industria IT nu reprezintă o necesitate. Se solicită în schimb o bună cunoaştere a noţiunilor teoretice de algoritmică, programare structurată respectiv programare orientată pe obiecte, sisteme de gestiune a bazelor de date şi cunoştinţe elementare de limba engleză.
Experienţa didactică sau profesională în platformele de dezvoltare Microsoft Visual Basic respectiv Microsoft Visual Basic .NET sau C#, sistemele de gestiune a bazelor de date Microsoft SQL Server, tehnologiile ActiveX Data Objects (ADO) respectiv ActiveX Data Objects .NET (ADO .NET), Microsoft ASP respectiv ASP.NET, Web Services reprezintă un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet de salarizare atractiv. Lucru într-un mediu dinamic cu cele mai recente tehnologii.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de software development