.Net Developer

ISDC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Odata ce te-ai alaturat Developerilor din ISDC, ne asteptam sa:
- Oferi solutii tehnice complexe
- Fii la curent cu cele mai noi trenduri si solutii, pe care sa le implementezi in proiect
- Iti lasi amprenta asupra aplicatiei prin inovatie
- Comunici direct cu clientul
- Oferi back-up si suport membrilor echipei

Persoana care iti evalueaza performanta si cu care te poti sfatui cu privire la planul tau de cariera in ISDC este Managerul Operational.

CERINTE

.NET 2.0, ADO.NET, LLBLGen, NHibernate, IdeaBlade, SQL, DevExpress, ASP.NET, CSS, JavaScript, Microsoft AJAX, jQuery, Silverlight, WPF

Ca Developer .Net in ISDC ai:

- Cel putin 2 ani experienta in dezvoltarea de aplicatii de tip enterprise utilizand tehnologii .Net
- Experienta cu .NET 2.0
- Experienta cu ASP.NET sau Windows Forms (experienta cu ambele este un plus)
- Experienta cu SQL & T-SQL, ca plus
- Cunostinte de ADO.NET
- Cunostinte de LLBLGen, NHibernate, IdeaBlade, SQL, DevExpress, CSS, JavaScript, Microsoft AJAX, jQuery, Silverlight, WPF, ca plus
- Capacitatea de a face performanta in echipa
- Interes constant pentru analiza si design

DESCRIEREA FIRMEI

Integrated Systems Development Corporation
in [ good_company ]

Gandeste-te la noi ca …
O echipa olandezo-romana de specialisti IT de top care opereaza pe piata europeana si ofera clientilor solutii si servicii de software. Suntem specializati in domeniul Microsoft .NET, Java (J2EE) si Oracle, tehnologii utilizate pentru a crea, dezvolta si implementa aplicatii complexe de software pentru companii mari si mijlocii. Din 1990 ISDC a evoluat la o organizatie cu o bogata expertiza in dezvoltare de software, implementare si mentenanta extinzandu-si solutiile si serviciile catre diversi jucatori de pe piata: agentii de recrutare, mass-media, domeniul bancar si al asigurarilor, domeniul sanatatii, logistica. Cu o perspectiva inovatoare asupra business-ului, noi ne sustinem clientii pentru a le spori performanta si succesul prin solutii si servicii IT inteligente.

Fondat in 1990, numar actual de angajati - 150.

Noi credem ca ceea ce ne defineste este un amestec de
THINK – dezvoltare profesionala
LEARN – oportunitati de training si cercetare
ENJOY – echipa buna, un mediu de lucru grozav, extra beneficii
WORK – proiecte provocatoare si satisfactia muncii