medic (Franta, Germania)

Jobkompas

Job expirat

RESPONSABILITATI

AVETI SANSA DE A LUCRA IN FRANTA SI GERMANIA CA MEDIC

Candidatilor nostri oferim servicii complete:
• cautarea unui loc de munca potrivit avand la baza conditiile si ideile candidatilor
• pregatire specifica pentru candidati, organizarea ?i coordonarea interview-ului intr-un spital
• candidatul benficiaza de consultanta profesionala pe durata interview-ului
• consultanta la contractul de munca si informatii utile care vor face mai usoara
• ajutor pentru obtinerea adeverintelor necesare
• consultanta gratuita pe intreaga perioada de sedere

CERINTE

Cerinte:
Franta:
• cunoasterea limbii franceze la un nivel mediu
• candidatul trebuie sa fie capabil sa coordoneze o echipa
• candidatul trebuie sa fie specializat intr-una din urmatoarele specializari: ANESTEZIOLOGIE, NEFROLOGIE, CARDIOLOGIE NEINVAZIVA, RADIOLOGIE, GINECOLOGIE SI NASTERE, ONCOLOGIE/HEMATOLOGIE si altele
• din ultimii 5 ani candidatul trebuie aiba lucrati cel putin 3 ani in specializarea sa

Germania:

Spitalele din Germania momentan cauta medici specialisti cu specialitatile urmatoare: Anesteziologie, Neurologie, Psihiatrie, Nefrologie, Gastroenterologie, Oncologie, Ginecologie ?i Obsterica, Radiologie diagnostica, Cardiologie neinvaziva, Pediatrie/Neonatologie, Oftalmologie, la fel si Chirurgie ortopedico/traumatologica. Dar si medicii cu alte specialitati sunt invitati.

Absolventi de medicina mai ales in pozitie de Assistenzarzt fur Innere Medizin, Neurologie und Psychiatrie.

cunoasterea limbii germane generale si de specialitate medicinala

Agentia personala JOBKOMPAS de o perioada lunga de timp se ocupa de gasirea locurilor de munca, in Franta, Germania pentru medicii si in Irlanda pentru asistente medicale din Europa de est.