Mecanic Utilaje Constructii

Transilvania Tools

Job expirat

RESPONSABILITATI

- revizii / reparatii / mentenanta utilaje la sediul firmei sau al clientului;
- identifica nevoile clientului si il instruieste pe acesta privind manipularea utilajelor;
- stabilirea necesarului de piese de schimb si emiterea comenzilor necesare catre seful direct;
- intocmeste Rapoarte de Activitate Atelier Mecanic;
- completeaza fisa utilajului (cartea tehnica) si al fiecarui utilaj/ echipament si o preda apoi Asistentului Executiv;
- asigura la sediu exploatarea utilajului/ echipamentului in bune conditii;
- intocmeste partea tehnica a Proceselor-Verbale de predare-primire pentru fiecare utilaj si echipament in parte;
- asigura curatenia si securitatea atelierului (unelte, scule, echipamente, utilaje);
- asigura in cel mai scurt timp interventiile in cazurile “de urgenta”;
- participa la traininguri specifice pentru fiecare utilaj/ echipament;
- avertizeaza clientul despre starea tehnica si particularitatile de utilizare ale echipamentelor, despre timpul pana la revizie, etc;
- intocmeste procesul/verbal de Instructaj al clientului (dupa caz);
- raspunde de efectuarea corecta si la timp a reviziilor periodice si a reparatiilor pentru fiecare utilaj;
- raspunde de receptia tehnica a utilajelor si echipamentelor primite in magazie sau predate clientilor;

CERINTE

- studii de specialitate, experienta de minim 2 ani intr-un post similar;
- capacitate buna de comunicare si relationare cu clientii, capacitate rapida de decizie;
- organizat, meticulos, profesionist, gandire pozitiva.
- cunostinte operare PC (Microsoft Word si Excel, Internet);

*** Experienta in domeniul generatoarelor, sculelor, echipamentelor si/sau utilajelor de constructii reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- companie leader in domeniu de activitate in plina dezvoltare (expansiune nationala);
- colectiv tanar si competitiv, posibilitati de promovare;
- pachet salarial atractiv in funtie de performante;
- conditii profesionale de lucru; pentru deplasari: diurna, cazare, transport.
- Traininguri de specialitate interne si internationale

Transilvania Tools, distribuitor de scule electrice, unelte si utilaje pentru mecanizare in constructii, activeaza Cluj si imprejurimi si face parte din grupul de firme Ranexim SRL.

In plina expansiune teritoriala si cu deschidere (dezvoltare) catre domenii noi, ofera un mediu profesional de activitate, optim pentru dezvoltarea unei cariere si dezvoltare profesionala ,traininguri (profesionale si de vanzari), vizite internationale.

Societatea RANEXIM si-a inceput activitatea in anul 1996 ca furnizor de scule electrice si a beneficiat inca de la inceput de un personal tanar si bine calificat reusind astfel sa isi diversifice constant gama de produse. In momentul de fata Ranexim este unul din cei mai mari furnizori de utilaje pentru constructii din Romania.