MANAGER - ZONA CLUJ

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie nationala important distribuitor de produse farmaceutice, activa pe piata de profil si aflata in continua expansiune angajeaza

Obiectivele postului:
- Coordonarea, controlul organizarea si planificarea strategica a activitatii de vanzari, corespunzatoare ariei de coordonare, in scopul cresterii profitabilitatii si in conformitate cu obiectivele pe termen scurt, mediu si lung ale companiei;
- Dezvoltarea, instruirea (training si coaching) si motivarea echipei de vanzari in scopul crearii unei echipe puternice orientata spre atingerea si depasirea obiectivelor asumate, atat din punt de vedere calitativ cat si cantitativ;
- Dezvoltarea distributiei si a portofoliului de produse.
Principalele responsabilitati ale postului:
- Monitorizeaza zilnic nivelul realizarii obiectivelor;
- Monitorizeaza campaniile de promovare ori de cate ori este necesar;
- Monitorizeaza si controleaza periodic activitatile aferente vanzarii si livrarii marfurilor;
- Controleaza activitatea de creditare la nivelul echipei pe care o coordoneaza.

CERINTE

- studii superioare
- experienta in domeniul vanzarilor de produse farmaceutice intr-o firma de distributie -minim 3 ani (experienta in vanzarile de produse farmaceutice )
- capacitate de analiza si sinteza;
- foarte bune abilitati de comunicare, vanzare si negociere;
- abilitati manageriale;
- capacitate de organizare;
- viziune si gandire strategica;
- cunostinte operare PC, carnet conducere categoria B.