Manager regional vanzari - Locatie Cluj Napoca

GEALAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- postul presupune urmarirea/ mentinerea in bune conditii a relatiilor cu partenerii/ clientii companiei
- coordonarea activitatii de vanzare si service a produselor in zona de care raspunde
- planifica si promoveaza activitatile de vanzare si identifica zonele cu potential de crestere
- dezvolta baza de clienti prin prospectarea continua a pietei
- programeaza saptamanal vizite la clienti
- negociaza si incheie contracte cu clientii, avand libertatea de a negocia cu clientul preturile de vanzare in limitele aprobate
- determina cresterea vanzarilor clientilor actuali prin oferirea de produse noi
- urmareste modul de executie si montaj la parteneri prin intermediul departamentului tehnic
- monitorizeaza activitatea concurentei directe (productari de profile si parteneri ai acestora), cat si orientarile locale in industrie
- supervizeaza instalarea si up-datarea softului de ofertare pentru parteneri

CERINTE

-educatie: studii superioare economice/ tehnice
- experienta: minim 3 ani pe o pozitie complexa de vanzari (de preferat vanzare business to business in domeniul constructiilor)
- lingvistice: limba engleza ( nivel mediu )
- permis de conducere categoria B
- operare PC Office

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- masina de serviciu, laptop, telefon
- pregatire/ sustinere profesionala

Misiunea Gealan Romania este de a-si mentine in continuare pozitia de lider pe piata romaneasca in domeniul profilelor din PVC destinate ferestrelor si usilor si continuarea politicii de expansiune pe pietele externe in stransa legatura cu programele de dezvoltare ale firmei mame de a intari pozitia grupului german GEALAN Fenster Systeme la nivel european.