MANAGER PRODUS in domeniul automotive

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Aplica manualul de calitate si procedeele sistemului de calitate ale companiei, care afecteaza departamentul de inginerie/industrializare precum si continutul acestui manual de functii

- Cunoaste atat responsabilitatile postului sau precum si pe cele ale subordonatilor; se asigura de buna lor gestionare si de rezultatele prestabilite, precum si col;aboreaza pentru conturarea si realizarea lor

- Verifica procedeele, pregatirile lucrului si definirea metodelor de fabricatie si timpi sa fie realizate la nivel corect.

- Realizeaza comunicarea intra-institutionala la nivel de departament precum si la nivel de echipa in conexiune cu celelalte departamente

- Concepe, aplica, monitorizeaza si evalueaza strategia de functionare a departamentului

- Realizeaza bugetul departamentului, il elaboreaza, il actualizeaza si asigura indeplinirea obiectivelor in functie cu schimbarile care pot avea loc

- Conduce departamentul in functie de resursele necesare: echipa, deadline-uri, proiecte, client

- Planifica sarcinile in departament

- Verifica sarcinile din departament si se asigura de indeplinirea lor

CERINTE

- comunicare eficienta, invatare proactiva, mindset global, adaptabilitate, rezistenta, empatie, leadershipComportamente care vizeaza direct competentele din profilul candidatului ideal: sa inspire actiune si activitate, sa realizeze conexiunile, liantul, relatiile intre membrii departamentului si departamentele care colaboreaza cu ingineria, sa impartaseasca experiente si cunostinte, sa se adapteze la situatii noi, dificile, delicate, sa comunice efficient cu orice parte, sa impartaseasca o viziune multiculturala si un comportament puternic, sa empatizeze cu noi situatii si comportamente impartasite de colegi si subordonati si, de asemenea, sa empatizeze cu toti cei din jur, sa organizeze efficient activitatile si lucru, sa coordoneze mai multe proiecte in acelasi timp, sa se plieze pe deadline, sa fie orientat spre rezultat.Cunostinte practice si unelte de inginerie : cunostinte solide in domeniul automotive, imperios necesar in industria cablajelor. Unelte : 5 WHY,Bill of Materials, FMEA, 6SIGMA, 5S, Kaizen, Pareto, Solidworks, Catia, Fishbone ;
Atingerea obiectivelor (in concordanta cu milestones-urile setate) pe durata experientei in automotive- industria cablajelor
Respectarea deadline-urilor -
Comportamentul vis-a-vis de societate, departament, echipa, conducere, colaboratori externi, client si alti stakeholderi
Limba engleza- avansat
Experienta in automotive- industria cablajelor

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro